Mükemmel Kişisel Performans ve Sürdürülebilir Başarı İçin Öz Motivasyon Yönetimi Eğitimi


Yer : Zoom Online Platformu
Başlama Tarihi : 2021-12-24
Bitiş Tarihi : 2021-12-24
Süre : 01 Gün - 03 Saat
Eğitim İçeriği :

       Kişisel Performans ve İdeal Performans Nedir?

       İdeal Performans Koşulları Nelerdir?

       Kariyer Yolculuğumda Kişisel Kalite

       İş Yerinde Farkındalık Esasları

·           Kurum içi İlkeler

·           Hedefler

·           Beklentiler

·           Hedef – Eylem Odaklılık

·           Başarı

       Özgüven ve Öz Motivasyon Kavramlarına Bakış

       Sevgi, Mutluluk, Saygı ve Özgürlük Anlayışı

       Dışsal Motivasyon Nedir? Dış Faktörler

       Öz Motivasyon Nedir?

       Öz Motivasyonu Yüksek Çalışanların Özellikleri

       Sizi Motive Edenler (Test)

       Yaşam Denge Çemberim

       Nasıl Motive Oluruz? Nasıl Motive Ederiz?

       Zorluklar Karşısında Doğru Tutumu Seçmek?

       Bugünün İş Dünyasının Özellikleri, Başarılı Çalışanların Ortak Özellikleri

       Değişime Hazır mıyız?

       Değer Katma-Öz Motivasyon İlişkisi

       Motivasyonumuzu Düşüren Düşünce Kalıpları ve Alışkanlıklar

       Değerler ve İnançlar

       Öz Motivasyonu Artıracak Teknikler ve Uygulamalar

 

Eğitim Tarihi ve Saati: 24 Aralık 2021 14:00 – 17:00

 

SEVTAP YASİN

ODTÜ İdari İlimler İşletme okudu. Davranış Bilimleri ve Sosyal Psikoloji üzerine eğitimine devam etti.

İş yaşamında İnsan Kaynakları müdürü ve Direktörü olarak dört ayrı sektörde (ilaç, sağlık, turizm ve Otelcilik -Yabancı ortaklıklarda) görev aldı.

İş yaşamının ilk basamağına Vakko’da başladı. Bay Vitali Hakko ile çalışırken Satış, ürün sunumu, müşteri psikolojisi, Memnun ve Sadık Müşteri kazanma konularında kendisinden eğitimler aldı. Vakko’dan transferle Engin Pak ile çalışmak üzere Pak Holding’e geçti Pak’ta üç ayrı alanda ilaç, maya ve Gemi şirketlerinde 4 yıl boyunca işletme yönetiminde ve sonrasında İnsan Kaynaklarında yönetici olarak görev aldı. Pak Holding’deki görevinden eşinin iş değişikliği nedeniyle ayrılmak zorunda kaldı. Profesyonel yaşamına Turizm sektöründe önce Doğuş Holdinge ait Grand Azur’da ve ardından Alman İspanyol ortaklığı olan İber Oteller zincirinde; İnsan Kaynakları Müdürü olarak 6 yıl görev yaptı. İber Akademi Türkiye’nin kurulumunda, eğitim programlarında görev aldı. Uluslararası zincir olan İberler’de gerçekleştirdiği İnsan Kaynakları uygulamalarıyla iki ayrı ödül alarak İberlerin Dünya zincirinde başarıyla anıldı. Burada edindiği tecrübelerle henüz çalışırken çevre otellerin İnsan Kaynakları yapılanmalarına danışmanlıklar yaptı.

1998 Yılında iş yaşamına eğitmen ve danışman olarak devam kararı olan Sevtap Yasin başta Koç Holding- Arçelik, Aygaz, Beko, olmak üzere ardından Opet, Koç Bank, Yapı Kredi, Finans Bank, Türk Ekonomi Bankası, Alarko’da İletişim, Yönetim ve Satış eğitimleri verdi.

2003 Yılında Duygusal Zekâ ve aynı yıl NLP, Duygusal Özgürleşme Teknikleri (EFT) Eğitimleri aldı ve bu alanda uygulama çalışmaları gerçekleştirdi. 2004 yılında ICF Koçluk Federasyonu üyesi olarak Kurumlarda Yönetici koçluğu vermeye başladı.2004 -2006 yılları arasında TIB –SET Healthcare (Amerikan Şirketi) Fabrika kapatma sürecinin danışmanlığını yaparak, kapatma sürecini yönetti, bu çalışma sırasında kriz yönetimi, problem çözme, yöneticilerin baskı altında çalışma yetilerinin gelişimi konularında çalışma ve tecrübe edinme fırsatı buldu. Aynı Firmanın Genel Merkezinde Yönetim Danışmanlığı teklifi ile 2006 – 2008 yılları arasında COVİDİEN Healthcare’de çalıştı. Burada Yönetici koçluğu, Satış Ekibi Performansının geliştirilmesi, Departmanlar arası açık iletişimin sağlanması ve İnsan Kaynakları danışmanlığı yaptı.

Bilgi ve deneyimlerini eğitmen ve danışman olarak Rönesans çatısı altında paylaşan Yasin, felsefe çalışmaları ve müzikle ilgilenmektedir.


Eğitim Bedeli: 300 TL + KDV / Kişi


*Sınıf içi eğitim tarihleri için www.rdbe.com.tr sitesini lütfen takip ediniz.