Hakan Zengin

İstanbul Üniversitesi Orman Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra aynı üniversitede Ekonomi/Politika alanında yüksek lisansını yapmıştır.

Orman Ürünleri Sanayi ve İnşaat sektöründe yaralan Tatko’da 1993 yılında Dış Ticaret Müdürü Ünvanı ile göreve başlamış, 1998– 2000 yılları arasında fabrika müdürü olarak firmanın Letonya fabrikasını kurmuştur.

Aynı sektörde faaliyet gösteren Divapan’a2000’de transfer olan Zengin, firmanın Düzce fabrikasında kısa süre Teknik müdürlük görevinde kaldıktan sonra 11 yıl genel müdür olarak çalışmıştır. Firma, Zengin’in genel müdürlüğü görevi sırasında Türkiye Enerjide Verimli Tesisler Birinciliği, En İnovatif Kuruluş Ödülü, 3 kez En Başarılı Firma ödülleri de almıştır.

2004 yılından bu yana MDF ve Yonga Sanayiciler Derneği Muhasip Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı görevi ile Türkiye Ağaç Bazlı Panel Sektörüne hizmet veren Zengin, 45 sosyal sorumluluk projesinde yer almıştır.

Düzce Teknopark A.Ş. kurucu yönetim kurulu üyesi olarak görev almış, Buluş Değerlendirme Komisyon Başkanlığı yapmıştır. Düzce Üniversitesinin yanı sıra İstanbul Üniversitesi Danışma Kurulu Üyesi olarak çeşitli projelerde yer almıştır.

İyi derecede İngilizce, orta seviyede Arapça ve Rusça bilen Zengin, Düzce Üniversitesinde doktora çalışmalarına devam etmektedir. Orman Ürünleri Sektörünce pek çok kuruma danışmanlık da yapan Zengin, masa tenisinde uluslararası turnuvalarda Türkiye’yi temsil etmiştir.


Danışmana Sorun