Temel Sorumluluklar

Danışman:

  1. Yalın üretim ve teknikleri eğitimlerini verir ve çalıştaylarda bunların fiili olarak uygulanmasını sağlar.
  2. Sistemin planladığı şekilde çalışmasını kontrol eder ve aksaklıklar olursa önce Yalın sorumlusuna durumu bildirir. Problem devam ediyorsa, özellikle yapılan iyileştirmelerde geriye kaçış varsa üst yönetimi alarm eder.
  3. Üst yönetime belirli periyotlarda raporlama yapar.

Firma Yönetimi:

  1. Çalışmalara üst yönetimin sürekli ilgi ve desteği başarı açısından önemlidir. Özellikle Cuma günleri yapılan çalıştay kapanış sunumlarına (en fazla 1 saat) üst yönetimin katılımı zorunludur.
  2. Firma ile danışman arasındaki iletişimi sağlayacak ve yalın sistemin firmada sürdürülmesinden sorumlu olacak 1 kişinin baştan belirlenmesi gereklidir.
  3. Çalıştay haftalarında önceliğin çalıştay gereksinimlerine verilmesi ortak öncelik olmalıdır.

Yalın Sorumlusu:

  1. Firmada Yalın Üretim faaliyetlerini asıl götürecek kişi kendisidir. Bu bilinçle hareket etmelidir.
  2. Danışmanın çalıştay sırasında ve sonrasında yapılmasını belirttiği tüm aksiyonların gecikmeden ve doğru şekilde yapılmasından sorumludur.
  3. Çalıştay programlarının yapılıp, firma içinde duyurulmasından, çalıştay öncesi hazırlık, sonrası aksiyon takibinden sorumludur.


Rönesans Değişim ve Yönetişim Bilimleri Enstitüsü olarak, olası benzer sorunlarınıza ve diğer beklentilerinize, en uygun koşul ve şartlarda, size özgü ve sizinle birlikte çözümler üretebiliriz.

BİZE ULAŞIN