X, Y, Z: Kuşaklar Arası Yönetim Online Eğitimi


Yer : Zoom Online Platformu
Başlama Tarihi : 2022-09-07
Bitiş Tarihi : 2022-09-07
Süre : 01 Gün - 03 Saat
Eğitim İçeriği :

      Bugünün İş Yaşamı: Neydi? Ne oldu?

      Bugün En Önemli Rekabet Unsuru: İnsan Kaynağı

      Kuşaklar ve Kuşak Çatışmaları

      İki Bilinmeyenli Denklemler, X+Y=?

      Kim Bu Y’eniler? Neden Bu Kadar Farklılar?

      Nasıl Düşünüyorlar?

      Nasıl Yaşıyorlar?

      Nasıl Çalışıyorlar? İşe Nasıl Bakıyorlar?

      İş Hayatından Ne Bekliyorlar?

      Satışta Y Kuşağı

      Y’ler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

      Y’eniler İle İletişim

      Takdir, Ödüllendirme ve Motivasyon

      Geri Bildirim, İleri Bildirim

      Sorumluluk, Katılımcılık, İnisiyatif

      Hız, Esneklik ve Çeviklik

      Y’enileri Yönetmek: Liderlik ve Mentörlük

      Bir de Z’ler Var...

      Uygulama: Ben Ne Diyorum? O Ne Anlıyor?

      X Yönetici Olarak Bireysel Aksiyon Planım

  

Eğitim Tarihi ve Saati: 7 Eylül 2022 14:00 – 17:00

 

SEVTAP YASİN

ODTÜ İdari İlimler İşletme okudu. Davranış Bilimleri ve Sosyal Psikoloji üzerine eğitimine devam etti.

İş yaşamında İnsan Kaynakları müdürü ve Direktörü olarak dört ayrı sektörde (ilaç, sağlık, turizm ve Otelcilik -Yabancı ortaklıklarda) görev aldı.

İş yaşamının ilk basamağına Vakko’da başladı. Bay Vitali Hakko ile çalışırken Satış, ürün sunumu, müşteri psikolojisi, Memnun ve Sadık Müşteri kazanma konularında kendisinden eğitimler aldı. Vakko’dan transferle Engin Pak ile çalışmak üzere Pak Holding’e geçti Pak’ta üç ayrı alanda ilaç, maya ve Gemi şirketlerinde 4 yıl boyunca işletme yönetiminde ve sonrasında İnsan Kaynaklarında yönetici olarak görev aldı. Pak Holding’deki görevinden eşinin iş değişikliği nedeniyle ayrılmak zorunda kaldı. Profesyonel yaşamına Turizm sektöründe önce Doğuş Holdinge ait Grand Azur’da ve ardından Alman İspanyol ortaklığı olan İber Oteller zincirinde; İnsan Kaynakları Müdürü olarak 6 yıl görev yaptı. İber Akademi Türkiye’nin kurulumunda, eğitim programlarında görev aldı. Uluslararası zincir olan İberler’de gerçekleştirdiği İnsan Kaynakları uygulamalarıyla iki ayrı ödül alarak İberlerin Dünya zincirinde başarıyla anıldı. Burada edindiği tecrübelerle henüz çalışırken çevre otellerin İnsan Kaynakları yapılanmalarına danışmanlıklar yaptı.

1998 Yılında iş yaşamına eğitmen ve danışman olarak devam kararı olan Sevtap Yasin başta Koç Holding- Arçelik, Aygaz, Beko, olmak üzere ardından Opet, Koç Bank, Yapı Kredi, Finans Bank, Türk Ekonomi Bankası, Alarko’da İletişim, Yönetim ve Satış eğitimleri verdi.

2003 Yılında Duygusal Zekâ ve aynı yıl NLP, Duygusal Özgürleşme Teknikleri (EFT) Eğitimleri aldı ve bu alanda uygulama çalışmaları gerçekleştirdi. 2004 yılında ICF Koçluk Federasyonu üyesi olarak Kurumlarda Yönetici koçluğu vermeye başladı.2004 -2006 yılları arasında TIB –SET Healthcare (Amerikan Şirketi) Fabrika kapatma sürecinin danışmanlığını yaparak, kapatma sürecini yönetti, bu çalışma sırasında kriz yönetimi, problem çözme, yöneticilerin baskı altında çalışma yetilerinin gelişimi konularında çalışma ve tecrübe edinme fırsatı buldu. Aynı Firmanın Genel Merkezinde Yönetim Danışmanlığı teklifi ile 2006 – 2008 yılları arasında COVİDİEN Healthcare’de çalıştı. Burada Yönetici koçluğu, Satış Ekibi Performansının geliştirilmesi, Departmanlar arası açık iletişimin sağlanması ve İnsan Kaynakları danışmanlığı yaptı.

Bilgi ve deneyimlerini eğitmen ve danışman olarak Rönesans çatısı altında paylaşan Yasin, felsefe çalışmaları ve müzikle ilgilenmektedir.

 

Eğitim Bedeli: 500 TL + KDV / Kişi


*Sınıf içi eğitim tarihleri için  www.rdbe.com.tr sitesini lütfen takip ediniz.