İLK ADIM YÖNETİCİLİK: ETKİN İNSAN YÖNETİMİ EĞİTİMİ

Yer
: Dedeman Bostancı Hotel, İstanbul
Başlama Tarihi
: 05.12.2020
Bitiş Tarihi
: 06.12.2020
Süre
: 02 Gün - 14 Saat


Ayrıntılı Bilgi

Organizasyon Kavramı ve İşletme Fonksiyonları
Yönetim ve Yöneticilik

 • Yöneticiyi Yönetici Yapan Nedir?
 • Organize Etme – Yönetme – Koordinasyon – Kontrol
 • Etkinlik, Verimlilik ve Başarı İlişkisi

21. Yüzyılda Yöneticilik: İş ve İnsan Yönetimi
Yönetim Kademelerine Göre Yönetsel Becerilerin Dağılımı

 • Teknik Beceriler, Beşeri Beceriler, Kurumsal Beceriler

Durumsal Yönetim Yaklaşımları

 • Koçluk Becerisi (Motivasyon ve Geliştirme) ve Model Olma
 • Yönetsel İletişim Becerisi ve Olumlu Beşeri İlişkiler
 • Performansa Yönelik Olumlu Geribildirim Verme
 • Problem Çözme/ Karar Verme ve İnisiyatif
 • Adil Davranma ve Güven Oluşturma
 • Yetki Delegasyonu ve Yetkilendirme
 • Ekip Ruhu Yaratma ve Yüksek Performanslı Ekipler
 • Hedeflerle Yönetim
 • Kuşak Farklılıkları ve Y Kuşağına Yöneticilik

Eğitim Tarihi ve Yeri:
5/ 6 Aralık 2020 Cumartesi, Pazar 10:00 - 18:00
Dedeman Bostancı Hotel, İstanbul

EĞİTMEN:
SEVTAP YASİN

ODTÜ İdari İlimler İşletme okudu. Davranış Bilimleri ve Sosyal Psikoloji üzerine eğitimine devam etti.
İş yaşamında İnsan Kaynakları müdürü ve Direktörü olarak dört ayrı sektörde (ilaç, sağlık, turizm ve Otelcilik -Yabancı ortaklıklarda) görev aldı.
İş yaşamının ilk basamağına Vakko’da başladı. Bay Vitali Hakko ile çalışırken Satış, ürün sunumu, müşteri psikolojisi, Memnun ve Sadık Müşteri kazanma konularında kendisinden eğitimler aldı. Vakko’dan transferle Engin Pak ile çalışmak üzere Pak Holding’e geçti Pak’ta üç ayrı alanda ilaç, maya ve Gemi şirketlerinde 4 yıl boyunca işletme yönetiminde ve sonrasında İnsan Kaynaklarında yönetici olarak görev aldı. Pak Holdig’teki görevinden eşinin iş değişikliği nedeniyle ayrılmak zorunda kaldı. Profesyonel yaşamına Turizm sektöründe önce Doğuş Holdinge ait Grand Azur’da ve ardından Alman İspanyol ortaklığı olan İber Oteller zincirinde; İnsan Kaynakları Müdürü olarak 6 yıl görev yaptı. İber Akademi Türkiye’nin kurulumunda, eğitim programlarında görev aldı. Uluslararası zincir olan İberler’de gerçekleştirdiği İnsan Kaynakları uygulamalarıyla iki ayrı ödül alarak İberlerin Dünya zincirinde başarıyla anıldı. Burada edindiği tecrübelerle henüz çalışırken çevre otellerin İnsan Kaynakları yapılanmalarına danışmanlıklar yaptı.
1998 Yılında iş yaşamına eğitmen ve danışman olarak devam kararı olan Sevtap Yasin başta Koç Holding- Arçelik, Aygaz, Beko, olmak üzere ardından Opet, Koç Bank, Yapı Kredi, Finans Bank, Turk Ekonomi Bankası, Alarko’da İletişim, Yönetim ve Satış eğitimleri verdi.
2003 Yılında Duygusal Zeka ve aynı yıl NLP, Duygusal Özgürleşme Teknikleri (EFT) Eğitimleri aldı ve bu alanda uygulama çalışmaları gerçekleştirdi. 2004 yılında ICF Koçluk Federasyonu üyesi olarak Kurumlarda Yönetici koçluğu vermeye başladı.2004 -2006 yılları arasında TIB –SET Health care (Amerikan Şirketi ) Fabrika kapatma sürecinin danışmanlığını yaparak, kapatma sürecini yönetti, bu çalışma sırasında kriz yönetimi, problem çözme, yöneticilerin baskı altında çalışma yetilerinin gelişimi konularında çalışma ve tecrübe edinme fırsatı buldu. Aynı Firmanın Genel Merkezinde Yönetim Danışmanlığı teklifi ile 2006 – 2008 yılları arasında COVİDİEN Healthcare’de çalıştı. Burada Yönetici koçluğu, Satış Ekibi Performansının geliştirilmesi, Departmanlar arası açık iletişimin sağlanması ve İnsan Kaynakları danışmanlığı yaptı.
Bilgi ve deneyimlerini eğitmen ve danışman olarak Rönesans çatısı altında paylaşan Yasin, felsefe çalışmaları ve müzikle ilgilenmektedir.

Ödeme Koşulları ve İndirim Alternatifleri:
Program Bedeli 1.500,00 TL + KDV (%18)
Eğitim bedeline uygulama örnekleri ile birlikte ders kitapları ve coffee-break ikramlar dahildir.

 • 2 kişi katılımlarda % 5, 3 – 6 kişi katılımlarda % 10 indirim uygulanmaktadır.

Yayın
Katılımcılarımıza hem eğitimi takip edebilme, not alabilmek hem de ileride gözden geçirebilmeleri için Rönesans tarafından özel hazırlanmış kitaplar ve uygulama örnekleri verilecektir.
Ayrıca www.ronesansakademi.com portalına kullanıcı adı: ad_soyad, şifre: xxx  yazarak girebilir ve eğitim süresince derslerin takip edilebildiği, sınıf içi mesajlaşmaların yapılabildiği sanal sınıf ortamından yararlanabilirler.Kayıt Formu

       

EĞİTİM KATALOĞU