YALIN ÜRETİM SİSTEMİ VE TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

Yer
: Bağdat Caddesi Selamiçeşme, Kadıköy
Başlama Tarihi
: 04.02.2017
Bitiş Tarihi
: 05.02.2017
Süre
: 02 Gün - 14 Saat


Ayrıntılı Bilgi

Yalın üretim kavramı, özellikleri
Kayıp (Muda) Kavramı
Geçiş süreci kavramı
Yalın Üretim Sistemi ve Teknikleri

  • Tam zamanında üretim (JIT)
  • Takt zamanı
  • Tek parça akışı
  • Çekme sistemi, Kanban
  • FIFO, Supermarket
  • Jidoka, Poka Yoke
  • Otonomasyon
  • Karma üretim

Standart Çalışma
İşletmelerde Kaizen uygulamaları
5S
TPM
SMED
Just in Time Oyunu


Eğitim Tarihi ve Yeri:
04/ 05 Şubat 2017 Cumartesi/ Pazar 10:00 – 18:00
Rönesans Eğitim Salonları, Bağdat Caddesi No:190 Selamiçeşme Kadıköy İstanbul

EĞİTMENLER:
ENGİN EROĞLU

ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1995’te mezun olduktan sonra, aynı yıl Türk Demirdöküm Fabrikaları AŞ’de Arge mühendisi olarak işe başlamıştır. Sırasıyla Arge – Pazarlama – İhracat – Üretim – Yalın Üretim bölümlerinde görev almıştır. Üretim Müdürü iken Demirdöküm’deki ürün bazlı organizasyona özgü olarak “Su Isıtıcıları Ürünlerinin (Şofben-termosifon-boyler-ısı pompası)” tüm değer zincirinden sorumlu olmuştur. Bu organizasyon yapısında, yeni ürün geliştirme, ürünleri devreye alma, yatırım ve fabrika planlama, üretim, üretim programlama, malzeme planlama ve tedarik, bakım ve mevcut ürün iyileştirme süreçlerinin hepsini birden yönetmiştir. Pazarlama ve ihracat tecrübeleri de hem pazarlama-satış süreçleri hem de müşteri odaklı ürün geliştirme ve üretim hakkında geniş tecrübeler kazanmasını sağlamıştır. Bunlara ilave olarak, 2008 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni de bitirmesi, bir işletmenin yönetim, finans ve muhasebe dahil tüm fonksiyonlarına hakim olmasını sağlamıştır. 2010 yılında Demirdöküm’de Yalın Üretim Sistemine geçiş kararı ile birlikte “Yalın Üretim Müdürü” olarak görev almış olup, Yalın Ofis’i kurarak tüm Yalın Üretim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ve sürekliliğinin sağlanmasından sorumlu olmuştur. Halen bu görevini sürdürmekte olup, şimdiye kadar Yalın Üretim Sistemi ve Teknikleri hakkında yaklaşık 1700 kişiye toplam 5400 adamxsaat teorik ve uygulamalı eğitim vermiştir. Bu tekniklerin başlıcaları, JIT, Jidoka, Poka Yoke, VSM, TPM, SMED, 5S, Kanban, Milkrun, Süpermarket, FIFO, Heijunka, Görsel Yönetim, Standartlaştırma, otonomasyon olarak söylenebilir. Sistemin yerleştirilmesi ve yaygınlaştırılmasında yoğun olarak “Kaizen Çalıştayları” yapmıştır. Demirdöküm’de “Yalın Üretim Sistemini” yerleştirdikten sonra, bağlı bulunduğu Vaillant Group’ta 2012 yılından itibaren grup bazında “Yalın Üretime” geçilme kararı ( Vaillant Production System ) ile birlikte VPS’nin de Demirdöküm’de yerleştirilmesinden sorumlu olarak “VPS Plant Coach” görevini aldı. Gerçekleştirdiği 74 çalıştay ile verimliliğin artışında, alan tasarrufunda, malzeme stoklarının azaltılmasında, geçiş sürelerinin kısaltılmasında çok büyük iyileştirmeler sağlanmıştır. Bu çalıştayların 6’sını “Yan Sanayi Geliştirme” çalışmaları bünyesinde 6 ayrı firmada yapmış olup, bu firmalarda da çok önemli gelişmeler sağlamıştır.
1972 doğumlu olup, evli ve 2 çocuk sahibidir.

Ödeme Koşulları ve İndirim Alternatifleri:
Program Bedeli 900,00 TL + KDV (%18)
Eğitim bedeline uygulama örnekleri ile birlikte ders kitapları, coffee-break ikramlar dahildir.

  • 2 kişi katılımlarda; % 5, 3 – 6 kişi katılımlarda; % 10 indirim uygulanmaktadır.

Yayın
Katılımcılarımıza hem eğitimi takip edebilme, not alabilmek hem de ileride gözden geçirebilmeleri için Rönesans tarafından özel hazırlanmış kitaplar ve uygulama örnekleri verilecektir.
Ayrıca www.ronesansakademi.com portalına kullanıcı adı: ad_soyad, şifre: xxx; yazarak girebilir ve eğitim süresince derslerin takip edilebildiği, sınıf içi mesajlaşmaların yapılabildiği sanal sınıf ortamından yararlanabilirler.Kayıt Formu

       

EĞİTİM KATALOĞU

UZMANINA DANIŞ